تبلیغات
موزیک و آهنگ های عشقی - محبت به اهل بیت پیامبر (ص)به منزله محبت و دوست داشتن پیامبر است

محبت به اهل بیت پیامبر (ص)به منزله محبت و دوست داشتن پیامبر است

شنبه 29 آبان 1395 12:46 ق.ظ

 

خبرگزاری تقریب (TNA) - محبت به اهل بیت پیامبر (ص)به منزله محبت و دوست داشتن پیامبر است

 • خبرگزاری تقریب (TNA) - محبت به اهل بیت پیامبر (ص)به منزله محبت و دوست داشتن پیامبر است

  مدیر حوزه علمیه اهل سنت خراسان شمالی:

  محبت به اهل بیت پیامبر (ص)به منزله محبت و دوست داشتن پیامبر است

  مدیر حوزه علمیه رحیمی اهل سنت بگ پولاد از توابع شهرستان رازو جرگلان گفت: اهل سنت امام حسین (ع)را به صورت قلبی دوست دارند دوست داشتن و محبت به اهل بیت پیامبر (ص) به منزله محبت و دوست داشتن پیامبر است.

  تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰

  کد مطلب: 251313

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری تقریب (تنا) از بجنورد،"حاج نظرآخوند رستگاری" مدیر حوزه علمیه رحیمی اهل سنت بگ پولاد از توابع شهرستان رازو جرگلان در گفتگو با خبرنگار تقریب در خصوص پاسداشت عزاداری در مقام امام حسین (ع) ازدیدگاه مذهب حنفی اهل سنت اظهار داشت: هدف از برگزاری چنین مراسماتی به یادآوردن رشادت های آن امام در جهت تحقق امر به معروف و نهی از منکر است.

  آخوند رستگاری تصریح کرد: جایگاه والای امام حسین (ع) در بین اهل سنت به خوبی شناخته شده است امام حسن و امام حسین (ع) هر دو نوه گرامی پیامبر بزرگ اسلام هستند و بنا به روایات معتبر شیعه و سنی پیامبر آن دو بزرگوار را سید سالار جوانان بهشتی نامیدند.

  وی بیان داشت: نهضت امام حسین (ع) یک حرکت بزرگ و فرهنگی است که انسانها را از درون متحول می کند. همان گونه که انقلاب اسلامی تحولی درونی بود که منجر به تحولات بیرونی و انتقال قدرت از نظام پادشاهی و سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی شد، زیرا امام و مردم نگاهشان به عاشورا بود .

  این عالم اهل سنت در خصوص دیدگاه اهل سنت نسبت اهل بیت (ع) افزود: اهل سنت، اهل بیت را طبق صریح قرآن بر خود لازم می دانند چرا که در قرآن به این دستور داده شده و ما اهل سنت معتقدیم کسی که محبت اهل بیت را در دل نداشته باشد از دایره اسلام خارج است، محبت اهل بیت جز اعتقادات ما می باشد و ما از جان دل اهل بیت را دوست میداریم.

  آخوند رستگاری اضافه کرد:محبت و عشق به سالارشهیدان، حضرت امام حسین (ع) در میان ترکمن های خراسان شمالی به خصوص مردم شهرستان رازو جرگلان در روزهای محرم و عاشورا با صدقه دادن وپهن کردن سفره  ودعوت از ریش سفیدان و روحانیون برای ختم قرآن و فرستادن فاتحه بر اهل قبور وامام حسین (ع) بیانگر ارادت ویژه ترکمن های سنی مذهب به آن حضرت است.
   
   


برچسب ها: محبت ، به ، اهل ، بیت ، پیامبر ، (ص)به ، منزله ،